שיווק באינטרנט


 

כל מה שאתם צריכים לדעת על שיווק באינטרנט

 

מה זה שיווק באינטרנט? למי מתאים לפעול בערוץ של שיווק באינטרנט? האם שיווק באינטרנט הוא תחום בו כל אחד יכול לפעול בכדי לקדם את החברה שלו או שצריך לפנות למומחה שיווק באינטרנט? כל זאת ועוד על מהפיכת השיווק של המאה ה-21 שבמרכזה עומד כאמור - שיווק באינטרנט.

 

מה זה שיווק באינטרנט?

כל מה שידעתם על שיווק - הרחבת מעגל המתעניינים במוצר, הסברה ושכנוע הלקוחות ו/או משתפי פעולה באמצעים בלתי ישירים, באמצעות קמפיינים גלויים ואף בדרכים נסתרות (שיווק סמוי), כל מה שידעתם על שיווק הוא רלוונטי כאשר מדובר על שיווק באינטרנט. האינטרנט מעמיד לצד המשווקים לכי עבודה אופטימלי, אשר מאפשר להם להגיע לקהל הרחב (כי כולם משתמשים כיום באינטרנט), בעלויות נמוכות, בהשקעה קטנה יחסית (יחסית לשלטי חוצות על איילון והפקות ג'ינגלים לרדיו ופרסומות יקרות לטלוויזיה). לכן, שיווק באינטרנט מתאים כל כך לכל סוג של חברה ולכל ארגון, יהיו מטרותיו אשר יהיו.


למי מיועדת פעילות שיווק באינטרנט?

לכולם או יותר נכון לכל מי שרוצה למנף את העסק, בין אם מדובר על עסק שפועל למען מטרות רווח או ארגון ממשלתי חברתי. כל מי שרוצה למקסם את העסק שלו יכול לעשות זאת באמצעות שיווק באינטרנט. שיווק באינטרנט יכול להעשות באמצעות אתר הבית שעומד לרשות החברה או הארגון אך זה רק ערוץ ראשון. שיווק באינטרנט מתבצעבערוצים רבים ומקבילים של: פרסומות באתרים השונים בהם קהל היעד גולש, באמצעות הודעות יחסי ציבור לאתרים השונים כך שהם ישלבו ידיעות על תחומי פעילות החברה, על המוצרים והשירותים החדשים או על הערכים שלה וכן על צוות העובדים בארגון וכמו כן, יש דרכים לפעול כיום באמצעות שיווק סמוי ושיווק חברתי במדיה החברתית - זו פעילות ממוקדת בה עובדים מטעם החברה (בין אם אלו עובדי חברה או עובדים חיצוניים "פרילאנס" אשר נשכרים על ידה ובין אם מדובר על חברות חיצוניות העוסקים בפעילות השיווקית עבור החברה) - מדובר על שיווק באמצעות פורומים, בלוגים, טוקבקים, העברת מסרים ברשתות חברתיות וכו'.


האם כל אחד יכול להפעיל ערוץ שיווק באינטרנט או שצריך לפנות למומחים לתחום?

שיווק באינטרנט הוא תחום אשר דורש מומחיות או לפחות דורש למידה קפדנית. כמובן שכאשר מדובר על שיווק לא כל אדם בארגון יכול לקחת על עצמו את הפרוייקט אבל באם יש מנהל או צוות שיווק חזק, מיומן ובעל מוטיבציה, הם יכולים ללמוד את רזי התחום של שיווק באינטרנט באמצעות: מאמרים מקצועיים, ספרות מקצועית, כנסים, הרצאות וימי עיון בנושא שיווק באינטרנט. ערוץ מצויין ללמוד בצורה פרטית הוא כאמור דרך האינטרנט עצמו. יש בעלי מקצוע רבים וכן חברות העוסקות במתן יעוץ ופתרונות אשר מפרסמים מידע רב כולל טיפים, שיטות, כלים ועוד באתרים השונים. שיווק באינטרנט הוא תחום חדש וחיוני ומי שעדיין לא נכנס לעניינים ולא הבין את זה - כדאי לו להתחיל כאן ועכשיו.